ELIŠKA

17. 3. 2019 Děkujeme paní Martině Štěpničkové za virtuální adopci Elišky. 💖💕Pokud ji chcete podpořit i vy, stačí zasílat příspěvek na náš transparentní účet 2301108372/2010, zpráva pro příjemce: AnD Eliška. Adoptovním rodičům posíláme pozdravy.

Aktuálně 9. 1. 2019 Eliška baští a přibírá.

30.12.2018 Stav je zatím stejný, žádné změny. Pokud chcete kočičce Elišce přilepšit a pomoci nám s její péčí,můžete v projektu Kočičí přání Elišce přispět do misky na veterinární péči apod. https\://www.kociciprani.cz/kocka/3487-eliska-ze-znojemska.

Příjem 5.12.2018……Po cestě z Brna jsem na ni narazila na sjezdu za Pohořelicemi jak se krčí na okraji silnice. Bývala bych si ji nevšimla, kdyby neseděla na bílé čáře. Provoz o půlnoci není žádný, tak jsem to zapíchla hned vedle ní, vystoupila a opatrně na ni promluvila. Čumáček mela u země, hlavu dolu, pacičky pod sebou. Pohladila jsem ji a nic. Tělíčko bylo chladné 🙁 Tak jsem vzala přepravku z auta a opatrně ji do ni vložila. Svalila se na bok jak kus promrzlého ledu. V autě řádně topila celou cestu, Dostala léky potřebné pro zklidnění, teplotu měla nízkou. Zabalila ji na vyhřívaci podložku zabalila do deky a do rána se uvidí….. K mému překvapení ráno v boxu sežrána miska s glukosou vypita voda a kočka na čtyřech. Z boxu vykročila již pevným krokem, tak autonehoda to nebude. Byla vychrtlá, vysílená, dlouho nejspíš nejedla. Po infuzi se ji ještě víc ulevilo a začala fungovat normálně . Jenže jeden háček to mělo, a to…začalo se zvětšovat břicho. Byla odčervena, břicho rostlo dal…zůstávala stále stejná jen ta rybí páteř. Už po všech tech letech vím, ze jde o mokrou formu FIP, Sono potvrdilo. Už to na kočce poznám, vidím dopředu ještě než se ji to břicho nalije. Maji ten zvláštní výraz, mongoloidni obličej, časem zapadlé oči, mastnou naježenou srst, jsou hubené. Po case začnou hubnout nebo tloustnout, na bříšku začne žloutnout kůže a sliznice. Eliška však přes všechna trápení žere jak kontejner 😀 hrála si v rámci možnosti. Budou Vánoce a tak jsem zvolila jiný postup než euthanazii po Vánocich. Bříško se ji nalilo tak, že nemohla chodit, ale jedla. Zvolila jsem punkci břicha stylem kastrace. Kočička vážila 2,80 s tekutinou a 1,78 bez ni. Tolik vody, takový tlak :-O …..Voda byla rázem pryč, břišní dutina se vypláchla, vysušila, kočička se i vykastrovala, dostala silná ATB, antivirotika a čekáme co bude dál. Kočička je nyní v pořádku, chodí , baští, mazlí se. Po operaci nedržela tělesnou teplotu, ale už je jí dobře. Bude zázrak jako máme u našich 2 kočiček v azylu po punkci mokré formy FIP?