JAK VYBÍRAT KOTĚ?

 JAK VYBÍRAT KOTĚ  (článek/doporučení)

Nadešlo období, kdy je hodně koťátek k adopci a hodně zájemců. My, Češi jsme ale taková povaha, že prvně hodnotíme a vybíráme podle vzhledu.

Na prvním místě bychom měli zvažovat ale jiné věci:

Mám doma nějaké zvířátko? 
Pokud si odpovíte ne, přemýšlejte, kolik času budete moci věnovat kotěti. Kotě si chce hrát, potřebuje hračky váš čas. Pokud na něj nebudete mít čas, bude se nudit, bude hledat cestu ven, kamarády a hračky… V tomto případě je lepší volba, vzít si koťata dvě, budou si spolu hrát a nebudou mít čas se nudit.
Pokud si odpovíte ano, je důležité vědět, jestli se další vaše zvířátka snáší s kočkami a snášenlivost s ostatnámi zvířátky ve vaší domácnosti vámi vybraného kotěte konzultovat s námi. Např. Pokud máte desetiletého kocoura a pořídíte mu jedno kotě, koťátko si s ním bude chtít hrát a kocour bude chtít mít svůj klid. V tomto případě je lepší vzít kotěcí páreček, nebo vybírat kotě, které vyhledává spíše dvounožce a mazlení, než ostatní kočky
Co od koťátka očekávám? Zeptám se azylu na povahu koťátek.
Bude akční a bude vyhledávat spíše společnost koček a dalších zvířat v domácnosti (nepotřebuje tolik dvounožce)
Bude spíše mazlík dvounožce – v tomto případě je potřeba si na kotě vymezit hodně času 
Některé kočky už odmala vyhledávají spíše člověka nebo zvířata, většinou to je poznat už v nízkém věku – informujte se o chování jednotlivých koťat u nás v azylu

Některá koťata se už odmala bojí lidí a cítí se lépe ve společnosti koček, u těchto bychom měli zvažovat adopci ve dvojici s nějakým kamarádem, se kterým si v azylu hrála.

Vzít si mazlíka, který se fixuje na člověka a pak ho odhánět, protože se chce mazlit zrovna, když nemáme čas… nad tím je také potřeba popřemýšlet.

Když rozdělíme koťátka podle povahy a podle toho, jaké prostředí jim nabízíme a jaké od nich máme očekávání, zůstane užší výběr. Tady už můžeme vybírat podle vzhledu.

Také vybíráte prvně podle vzhledu? Napište nám vaše postřehy, zkušenosti. 🐈