VENDELÍN

VENDELÍN – K ADOPCI😻🐈☘

Upřednostníme adopci společně s Alicí.

14.9.19 Venda je úžasný parťák do nepohody, skvěle zvedá náladu, je s ním sranda. Umazlený je jak blázen, neleká se, spinká s kamarádkou Aličkou blízko člověka ve svém pelíšku, aby na ně teta v noci dosáhla a mohla je pohladit. Venda je komplet očkovaný, k odběru po podpisu adopční smlouvy, avšak pouze se svou adoptivní sestřičkou Alicí. Nedají bez sebe krok, mají se moc rádi a nikoho jiného nemají. Oba jsou FIV/FELV negativní. Venda je komplet očkovaný, odčervený.

Odkaz na album Alice: https://www.facebook.com/pg/Kočičí-azyl-Znojemsko-1885381778341523/photos/?tab=album&album_id=2342411472638549

K odběru po podpisu adopční smlouvy. Samozřejmostí je podmínka kastrace v budoucnu.

Nachází se na Znojemsku.

Kontakt: 733 683 908
———————————————————————————————————13.8.2019 Kdopak se nám to vyloupl z ošklivého káčátka? Překrásný chlapeček Venda :-). Očičko se o mnoho díky ostříhaným chloupkům zlepšilo :-). Zvyklý je na menší pejsky i malé děti. Venda je hravé koťátko, které však zůstává velice vděčné a věří lidem. Naprosto nezná nástrahy venku, je velice důvěřivý, a proto je pouze do bytečku. Kočičí parťák v podobném věku víc než vítaný.

Venda je k zamluvení, čeká ho první vakcinace. K odběru po podpisu adopční smlouvy. Samozřejmostí je podmínka kastrace v budoucnu.

Nachází se na Znojemsku.

Kontakt: 733 683 908
_________________________________
3.8.19 Venda je zvídavý malý dráček, hopská v dočasce a je děsně roztomilej. Problémy má však s očičkem, které má kvůli infekci z doby, kde jsme ho našli, stočené víčko směrem dovnitř a chloupky dráždily očko. Teta chloupky ostříhala, očičko ted už neslzí, ale Venda si je ještě pořád chrání třetím víčkem. Není jisté, zda se v budoucnu víčko spraví :-(.
Jinak je Venda v pořádku, je moc čistotný a hravý. Byl nadšený ze stromu, na který ho teta vzala (první výlet ven pod dohledem).
Venda je milující povahy, je moc vděčný za každé pohlazení, rád spinká v noci přitulený u hlavy.

——————————————————–

24.7.2019 Pamatujete na Vendelínka? Nalezenečka ze Znojma? Venda se nám krásně spravil, bebino na boku se mu zhojilo, s plným pupíkem řádí a lítá jak ďas 🙂 Venda se skamošil s babiččiným ratlíkem Arniem a spí spolu u nás v posteli. Když je místo, spíme tam s nimi v noci i my.
Dostal taky novou kamarádku Alici, ale ta se ještě musí vzpamatovat ze zažitých hrůz :-(. Venda je moc fajn, přestáli jsme průjem z násilného přechodu z mlíčka od maminky na stravu pro kotátka. Nedaří se pouze doléčit jedno očičko, ve kterém následkem infekce došlo k poškození očního víčka, které se nyní stáčí dovnitř a dráždí očičko chloupky. Nicméně Venda byl na kosmetice, kde mu teta z dočasky chloupky opatrně ostříhala a vcelku to pomohlo.
——————————————————-

4.7.2019 Včerejší příjem jedné z dočasek. Připojujeme i příběh s názvem: Koťátko sotva do ruky.
„Návštěva veteriny. Poprvé slyším hlasité Mňau! Paní doktorka má v ordinaci asi koťátko, chudáček, moc pláče. U paní doktorky jsme vše vyřídili, vyšli ven a znovu Mňau! Mňau! Ale ne. To není z ordinace, je to ze stráně naproti vchodu! Mám s sebou 2,5 letého syna, na stráň je těžké se dostat, zkouším vzít s sebou i syna (v autě ho v tom pařáku rozhodně nenechám), naštěstí si mě všimne paní (moc děkuji za vše, paní Blažíčková) a nabízí pomoc při čůrání :-). Vysvětluji situaci, ujímá se syna, který naštěstí spolupracuje. Vyrážím strniskem a poslouchám. Nic. Sakryš. Čiči! Už jsem to chtěla vzdát, ale najednou takové malinkaté sotva slyšitelné: Mňau? Ohlédla jsem se a tam bylo. Úplně malinkaté vystrašené prskající koťátko. Protestovalo, ale dalo se chytit. Naštěstí. Pohled byl na ně hrozný. Úplně zakysaná očička, jen kostřička potažená kůží. Sotva stálo na nohou. Úplně vysílené. Kolem dokola nikdo. Žádná maminka ani jiná koťátka. Donesla jsem ho hned paní veterinářce, která se ho ujala. Paní doktorce Kozmonové tímto moc děkuji za péči, kterou mu poskytla. Zároveň kontaktovala paní, která chodí krmit kočičky právě do této kolonie, která potvrdila, co jsem si myslela. Koťátko vůbec nezná a dlouho tam být nemůže. Když jsem ho nesla k paní veterinářce, děkovaly mi paní, které tam byly se svými mazlíčky. Odpověděla jsem: „Stačí se rozhlédnout.“ Kolem muselo od rána projít desítky lidí. Nikdo „neslyšel“ zoufalé volání o pomoc. A přitom, když už slyšíte tak nahlas mňoukat kotě, je něco špatně. Maminka je učí být potichu, aby je nikdo nenašel a nemohl jim ublížit.
Verdikt stavu koťátka: dlouhodobá podvýživa, nemocné oči, špinavé, zanedbané. Navíc jsme objevili tržnou ránu na boku koťátka. Naštěstí je alespon bez blech. Váha POUZE 250 g. Je asi měsíc staré.
Tak jsem si donesla domů koťátko sotva do dlaně. Překvapilo už na veterině. Po prvotním prskání si to hned rozmyslelo a společnost lidí vyhledává. Na mazlení je zvyklé (!). Papá rádo a dost. Mlíčko ještě přikrmujeme, ale utloukl by se po paštičkách pro kočičí miminka :-). A chodí poctivě do písku na záchod. PS: A naši mě s ním nevyhodili :-)“

Jeho stav však zůstává zejména kvůli dlouhodobé podvýživě špatný, léčíme očička, uvidíme, jak se s tím bez maminky popere. Tak nám držte palce, pokud byste Vendelínkovi chtěli přispět na papání, budeme vděční za jakoukoliv pomoc na náš transparentní účet: 2301108372/2010, zpráva pro příjemce: Vendelín Kontakt: 602 452 171 (733 683 908), vitmusic@email.cz

Více informací zde.